pátek 15. dubna 2016

Znáte lásku na první pohled?

Myslím- takovou tu situaci, kdy vejdete do obchodu, rozhlédnete se a uvidíte.
Ta jedna jediná věc na vás už ode dveří mává, natahuje ručičky a volá: "Konečně si pro mě jdeš! Čekám tu jen na tebe. Pojď ke mě! Vem si mě! My dva jsme si souzení! "
 A vy jdete a a jste ztracení, okouzlení a nemůžete jinak. Je úplně jedno, jestli jdete zrovna pro něco jiného, nebo se jen tak podívat, co mají v regálech,  nezáleží na tom, jestli vedle leží hromada dalších podobných, nebo skoro stejných. Není podstatné, jestli to nutně potřebujete, nebo aspoň, jestli se vám to bude k něčemu hodit.

Vy víte, že -TOHLE JE TO PRAVÉ!!!-

A takhle jsem včera získala dřevěné srdíčko.Čekala jsem, než můj milý skončí v práci a tak jsem nakoukla do obchodu s dekoračními předměty.
Nešla jsem nic koupit, jen se pokochat. Jak říkávám- jen nakrmit oko.
Navíc v peněžence vymeteno, tak mě ani nenapadlo, že bych něco kupovala.
A pak jsem ho uviděla. Plná krabice dřevěných srdíček. Každé malinko jiné, různé odstíny dřeva- a byla jsem ztracená! Všechny byly krásné, ale jen tohle jediné bylo to pravé.
Na okamžik jsem začala smlouvat sama se sebou.

Nemáš peníze!    Nevadí, zajedu sem zítra.
Co když ho prodají?    Nechám si ho odložit.
Na co ti bude, kam ho dáš?   Nevím, to je jedno, prostě někam...

Pak se podívám na cenovku- a tam: 19,-Kč.
 Vyškrábla jsem peněženku a dala jsem to dohromady.
 Sláva, 3x sláva!

Takže mám srdíčko doma....

                                         - a nevím kam s ním.

Ale to nevadí, časem mu najdu nějaké místo, kde mu to bude slušet a všichni ho budou obdivovat.


Prostě, nemohla jsem jinak, byla to láska na první pohled!

Stává se vám to taky?


6 komentářů:

 1. Marcelko, to moc dobře znám :-) Mám to dost často a už jsem o tom i psala. Jsme na to stejně s mým mužem. Někdy je to bohužel velký zásah do peněženky. Jdeme se jen tak kouknout do antiku a objevíme krásné a naprosto zbytečné harmonium, které máme potřebu zachránit a dát do dalšího koloběhu. Hezký víkend. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí mi má vrozená lakota umožňuje obrat o 180°. Když je cena předmětu nestydatá, nebo výrazně mimo mé možnosti,dotyčná věc se mi přestává líbit. :-D

   Vymazat
 2. Marcelka presne tak. Aj keď sa mi to páči, tak sa mi to páči len do určitej ceny. Poviem si, ked to bude 10 e tak zoberiem, keď viac,tak nech si to nechajú.

  OdpovědětVymazat
 3. Uplne chapu, mam to podobne:-). No a pokud jde o opravdu prirodni dekorace, jako treba toto srdicko, take nemuzu odolat. Nekdy koupim, i kdyz se k nam treba neco uplne nehodi, ale musim to mit, koupim a nasledne venuji jako darek. Podobna srdicka dostaly vloni ucitelky u syna ve skolce na konci roku:-). Hezky den. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda, že nejsem takový blázen jen já sama! :-)

   Vymazat