pondělí 2. března 2015

Kde jsi-jaro????

Každá babička stará
je veselejší z jara:
vezme svou berličku,
sedne na sluníčku,
myslí si: Kéž jsem mladší,
ach, což bych byla radši!

Jo- přesně tohle je napsaný o mě! 
Po dvou chřipkových virózách během jednoho měsíce si připadám jako stoletá. 
Jako špatně složený puzzle,kde několik dílků není přesně na svém místě. 
Jako pacient z tuberácké léčebny, co ho pustili domů na dožití.. 
Příští měsíc slavím padesátiny a už chápu, proč Vrchlického v mém věku oslovovali -"Velebný kmete..." Asi taky zrovna prodělal chřipku...
Potřebuju se co nejrychleji dostat do kondice a začít s podrobným plánováním dvou velkých oslav (jednu pro moje děti a druhou pro rodinnou větev ze strany mého milého) a k tomu potřebuju nutně slunce a teplo. 
Zkoušela jsem jaro přilákat sněženkama a zlatým deštěm....a nic...

 Dneska sluníčko na chvíli vysvitlo-ale než jsem sešla schody a hodila na sebe bundu- už bylo zase zatažený.
 Napadlo mě, že když už se mi vrátil čich, tak aspoň otevřu okno a nadýchám se voňavýho jarního vzduchu. Otevřu okno, zhluboka se nadýchnu...a rychle zase zavřu. V družstvu zřejmě dnes po ránu vyváželi hnůj. :-(
Chtěla bych umýt okna, pověsit jarní závěsy-ale jak se rychleji pohnu, dostávám záchvaty kašle, který mě zkroutí do klubíčka a ještě pár minut se třesu jak rozčilená čivava.

Pustila jsem si teda televizi, aspoň příjdu na jiné myšlenky. Nebyl to nápad z nejlepších, zrovna byly polední zprávy.
-osm mrtvých v Uherském Brodě
-ministr bral úplatky každý týden
-cyklista za jízdy okradl chodce
-auto se zřítilo z dálničního mostu
-na Ukrajině padlo už víc, než 6 000 lidí

a na internetu ještě::
-svět řeší vážný problém-jsou šaty modro-černé, nebo bílo zlaté?


No,tak tady po této náloži informací začínám mít pocit, že mi není až tak moc zle. Fakt že ne...

  Čili moje plány na několik příštích dní jsou tyto:
- důkladně se doléčit,
- jíst hodně ovoce
- netrajdat po venku a být doma v teple
-konečně stáhnout a roztřídit fotky z foťáku (přesně před rokem jsme dokončovali terasu za domem)

 Došla mi z Knižního klubu nová kniha, prý velký hit letošního roku- Manželovo tajemství, takže ještě poslední bod-přečíst knihu. 
 A to by mohlo stačit.

4 komentáře:

 1. Milá Marcel, to jsou zprávy, takhle po ránu. Držím Ti palce, ať se brzy uzdravíš a jaro je veselejší. U nás na jihu je dneska azuro, tak sluníčko posílám i na Hanou :)
  Na zprávy se naštěstí nedívám, ale vážný problém, který řeší svět ohledně šatů, na mě taky vykoukl. A malém byla hádka :))). Já vidím bílo-zlaté a manžel modro-černé :)))
  Krásný den...Kat....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápu a nerozumím-já vidím pořád jen bílo-zlaté- a někdo vidí pokaždé jinou barvu.... Doma jsem tuhle debatu raději ani nerozpoutala...pro jistotu! :-)

   Vymazat
 2. Ahoj Marcelko, zdravotní komplikace ti nezávidím, je toho všude kolem plno. Náš syn se potýká s kašlem také již druhý týden a statečně do sebe vlévá i bylinné čaje, sirupy. U nás dnes do rána napadla pokrývka sněhu, která naštěstí vlivem mírných slunečních paprsků opět zmizela. A zprávy kolem nás - pomalu přestávám se dívat na televizní zpravodajství, je to naprostá hrůza. Jako kdyby nebylo nikde nic pěkného... Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Synek přišel včera od lékařky s doporučením na chirurgii, že má podezření na slepé střevo. Tak jsme sháněli odvoz (protože od nás nejezdí po poledni vůbec nic a do vedlejší vesnice na vlak bych nedošla) a až navečer jsem docestovali do olomoucké FN. Tři hodiny čekání a výsledek: "Zatím jsme nic nenašli. Příjďte zítra dopoledne na kontrolu." Nechala jsem synka u dcery v Olomouci, ať tam s ním zajde, protože dnes mám doma hlídací den.Takže žádný polehávání, jak jsem plánovala.... :-(

   Vymazat