středa 8. června 2016

Odkud jsou ty děti?Moje babička by v tom měla jasno, jen by spráskla ruce a zvolala:  "Ty děti jsou jak ze žurnálu!"Ne, nejde o žádné focení do časopisu.

V pátek se narodil Mareček a hned navečer přijela oslavovat Kristýna s malou Nikolkou. V sobotu jsme se jeli podívat do Olomouce do porodnice, poobdivovat mladého pána. Po cestě nazpátek jsme přibrali do auta Káču s Jirkou, kteří momentálně nejsou motorizovaní a už jsme spěchali domů. Vzápětí dorazili  Prostějováci- s Peťou a Julinkou.  Lednička na terase byla nacpaná pitím, makrely byly od večera naložené, takže jen rozdělat oheň a můžeme nalít první sklenky na přípitek.
Káča spolu s manželem vyrobili  balíčky s Hermelínem, rajčátky a karamelizovanou cibulkou,takže byl i předkrm.


Makrely se rozebraly takovou rychlostí, že než jsem začala fotit, krčila se na stole poslední.

Počasí se vyznamenalo, bylo nádherně! Peťa sice sebou neměl oblečení vhodné na lítání na zahradě, ale babi sáhla do fundusu. Našla jsem safari kapsáče ve vhodné velikosti, stačilo vyhrnout nohavice a tričko si půjčil od Nikolky. Nikča si vynutila šatičky (jak jinak, ona je do šatů hotový blázen) a od rána nesundala z hlavy klobouček, který na mamince vydyndala,když byli nakupovat u našich asiatů.

Neskutečně jim to oběma slušelo.
 Julinka trpělivě seděla v židličce a čekala na další přísun sousta do zobáčku a Rocky všechno kontroloval.Pánové se zdržovali spíš okolo grilu...A ti nejmladší si hráli...


tančili..Ta nejmenší cestovala po vlastní ose.


Všechno kvetlo
...no prostě oslava narození se povedla.

Chlapeček by teď měl růst jako z vody, byl prý zapitý na všech frontách. U nás teda určitě!


2 komentáře:

  1. Krásná oslava a ještě jednou velká gratulace. M.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji. Už jsou z porodnice doma, kyčle jsou v pořádku a malej má chuť k jídlu. Co víc si přát?

      Vymazat