pondělí 5. září 2016

Jak nejet z Prostějova do Prahy (a pak do Litoměřic) ?Ve chvílích volna začínáme plánovat týdenní výlet do severních a západních Čech.

Na rozdíl od loňského cestování letos jedeme autem, takže hrůzy spojené s cestováním vlakem nás naštěstí minou.
Nebýt toho, že můj milý prozíravě kontroloval na Google mapách stav trasy, kdoví, jestli by nám ten týden volna na cestu stačil. Na nejkratší trase (přes Prahu),  která většinou vede po dálnici D 1 se aktuálně vyskytuje 19 míst, kde probíhají stavební práce. Kdežto na trase přes Hradec jsou tyto pracovní stanoviště jen 4.Nedokážu si představit, jak dlouho by nám trvala cesta.
Zažila jsem totiž před časem cestu z Prostějova do Brna, (obvykle trvající 45-50 minut), která se díky DVĚMA opravovaným úsekům protáhla na téměř tři hodiny.

No uvidíme. V neděli před obědem vyrážíme. Po cestě se stavíme na oběd, pak ještě krátká návštěva  v Chocni u tety mého milého a pak už rovnou směr Litoměřice. V půlce týdne se pak přesuneme na Kladensko k Sašce.

Vymýšlíme aktivity, které podnikneme. Ráda bych se v Praze podívala do Veletržního paláce na Slovanskou epopej, dokud je tady. Měla by se brzy odvézt do Číny- a kdoví, na jak dlouho to bude- a jestli se vrátí v pořádku.
Dál plánujeme návštěvu nějaké zříceniny a váhám mezi Střekovem a Hazmburkem.
Když už budeme v Litoměřicích, určitě zajedeme do Terezína, je to jen dva kilometry. A dál zatím nevím.

Poradíte mi někdo?


10 komentářů:

 1. Marcelko, v neděli dopoledne bývá D1 celkem průjezdná, vzdor opravovaným úsekům. Máme chalupu u Pelhřimova, takže trasu Humpolec - Praha po D1 jezdíme pravidelně a i v neděli těsně po obědě to jde. Houstne to až později odpoledne. A masakr to bývá v pátek v podvečer ve směru Praha - Brno (zvlášť kolem 25 km)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím ti, ale znáš to- náhoda je blbec. Raději nebudeme riskovat. Ale díky za info.

   Vymazat
 2. Zámek Libochovice a vodní hrad Budyně nad Ohří. V Libochovicích je krásná zámecká zahrada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se jdu podívat na nějaké bližší informace. Díky za tip.

   Vymazat
 3. Marcelka už pred pár rokmi som počula vtip , že kde je najväčšie parkovisko v Cechach. Zevraj na D1 . Tak držím palce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to výstižné a vtipné zároveň. Teda- jen pro ty,kteří tam neuvázli. :-D

   Vymazat
 4. Marcelko, vodní hrad v Budyni n. O. není špatný tip. Byla jsem tam loni na jaře (viz tady http://werka13.blog.cz/1504/lazne-msene-aneb-velikoncni-vikend).

  OdpovědětVymazat
 5. ... a také zámek Ploskovice je krásný, o Budyni je tu už zmínka, dá se jet i do Krásného Dvora na zámek... Hezké cestování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se jdu podívat, kde to přesně je. Díky.
   Už mám navařený na celý týden pro synka a za chvíli jdu balit.Nemůžu se dočkat!

   Vymazat