pátek 27. listopadu 2015

A co zahájení punčové sezóny?

Poslušně hlásím- splněno!

Minulý pátek jsem vyrazila do Olomouce a  neprodleně jsem zahájila  prvním punčem svou letošní punčovou sezónu.


Vánoční trhy ještě nezačaly, v provozu bylo jen několik stánků a samozřejmě mezi prvními fungujícími byli punčové. Jak jinak...

Na náměstí panoval čilý ( i méně čilý) stavební ruch...


..zvonička trpělivě čekala na svůj zvonek.Některé hotové stánky byly ještě zavřené, ale přesto byly nazdobené a svítily.Stromek se tyčil nad náměstím a čekal, až příjde jeho chvíle...Před orlojem na zemi byly pozůstatky pietní vzpomínky na pařížský masakr.Poté , co jsem si vychutnala svůj první punč s jahodou a s extra dávkou rumu,
 šla jsem koupit svou první pistoli.


...i se zásobou nábojnic. Bohužel jsem nakoupila munici nesprávné ráže, což jsem zjistila až doma...

Pak ještě na skok do knihovny a další plánované nákupy a pak konečně dlouho plánované posezení v kočičí kavárně
http://coffeecat.cz/o-nas-2/
 Miciny byly z toho podzimního počasí nejspíš unavené, takže mě přišla prolustrovat jen jediná, ostatní se uložily k spánku.
Na všechny návštěvníky kavárny přísně dohlížela ze stěny kouzelná černá číča v nadživotní velikosti.


 Bohužel jsem se při brouzdání městem tak nachladila, že celý týden jsem pak už jen  polehávala, smrkala, kašlala, prolévala se litry čaje a bylo mi zle.
Dokonce tak moc, že jsem se ani ve čtvrtek nemohla zůčastnit slavnostního ukončení kurzu, kde byl můj nejmladší jmenován certifikovaným tanečníkem!


 Už je mi mnohem líp. Zítra pojedeme s mým milým do Prostějova na oslavu třetích narozenin malýho Péti....a pak už bude advent!
 Plánovala jsem sice, že budu mít skoro všechno vygruntováno, okna se budou jen třpytit a zbytek času do vánoc budu věnovat zdobení domu a pečení cukroví.

Nu- nedá se nic dělat, dodělám všechno později.

Taky se těším, až v sobotu začnou přenosy ze Světového poháru v biatlonu.

 Prostě zima je tady!6 komentářů:

 1. Pokial si bola v knihovne , tej velkej, v Olomouci, (dakedy vedecka knihovna) tak tam som dakedy kratkodobo pracovala.

  OdpovědětVymazat
 2. Já chodím do knihovny na Náměstí republiky, které se říká -u muzea-. Ve vědecké je to moc přecpaný studentama. Sice to tam má svoje mouchy, ale nebývá plno. Přeju krásný prvně adventní víkend!

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to si uz nepamatam aka to bola ulica, bolo to pred 30 rokmi a dochadzala som z Prerova, kde manzel pracoval na letisku. Ale bolo to daleko, tak preto len par mesiacov.

  OdpovědětVymazat
 4. Hlásím, že jsem právě dnes zakoupila červený punč, který s mužem máme velmi v oblibě o vánocích. A letos chci zkusit i nějaký svůj umíchat, tak uvidím, recept mám už připravený asi 3 roky :o)), ale pak vždy koupíme a já už se do něj nepustím...
  Krásný čas adventní.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to ti chválím! Já vařím domácí, několikrát za sezónu- vždycky v pětilitrovém hrnci. A pak ho upíjíme (společně s návštěvama) ,dokud se nevypije.

   Vymazat